Your location is here: dravecky.net  ⇒ Tools ⇒ SMT technologic ⇒ AVR voltmeter

AVR voltmeter
Jednoduchý voltmeter s procesorom Atmega8
Napájanie 5V
Výhodou meradla je, že DPS neprečnieva cez okraj display-a.

Občas sa hodí jednoduchý panelový voltmeter či už na meranie napätia, alebo aj ako zobrazovacia jednotka teploty u mikropájky. Tento voltmeter je nenáročný a jeho stavbu zvládne priemerný amatér. Vstupný odpor meradla je asi 1 mega ohm.

Schéma zapojenia

Jednostranná DPS

Celý voltmeter som postavil asi osemkrát a vždy fungoval na prvé zapojenie. procesor odporúčam programovať ešte pred osadením. V zapojení sú použité 100 ohmové odporové polia 4x100R. Jemožné použiť 47 - 220 ohmov, rozdiel bude iba v jase display-a. Polia sa nájdu snáď na každe starej doske počítača, ktora je zdrojom aj ostatných súčiastok okrem procesora a display-a. Display je použitý 3 miestny so spoločnou katódou, napríklad LG5631BH. Vstupný odporový delič tvoria rezistory a SMD trimer. Trimer je možno použiť obyčajný na kábli, čím odpadá jeho zháňanie. Po nastavení a odmeraní hodnoty, môže byť trimer nahradený pevným rezistorom. Jumper SJ1 slúži na zapnutie desatinnej bodky na príslušnej pozícii.

Poistky procesora :

LOW FUSE  = A1
HIGH FUSE = D9

Projekt na stiahnutie obsahuje schému a dps v programe eagle, HEX program pre procesor a textový súbor s poistkami.

DownloadComments
anonymized_31
2015-01-18 12:50:07
Zdravím, je to pěkná práce, mohl bych se zeptat v čem jste to přesně programoval? Myslíte že by jste mi mohl poslat celý program? Rád bych viděl funkci programu. Jestli vám to není proti srsti. Děkuji